להלן תיאור של כמה מן הקורסים שאני מעבירה בתש”ע לסטודנטים במסגרת עבודתי כמרצה לתקשורת ומדעי המדינה. לכל קורס מצורף סילבוס עדכני.

סטודנטים לתואר שני אשר מעוניינים להתייעץ בכל הקשור לעבודת תיזה שהם כותבים בתחומים של תקשורת פוליטית, סוציולוגיה פוליטית, השתתפות פוליטית ודמוקרטיה והמערכת הפוליטית בישראל, יכולים ליצור עמי קשר בטופס הרישום המופיע בסוף העמוד, או ללחוץ כאן

———————————————————————————————-

סוגיות נבחרות בתקשורת, חברה ותרבות

הקורס מהווה מסגרת לדיון ביקורתי בעיקרו על יחסי הגומלין שבין תקשורת המונים, חברה ותרבות. במסגרת זו יוצעו כלים תיאורטיים ומעשיים לבחינת הדפוסים המשתנים שבמסגרתם מתעצבים היחסים שבין התקשורת – על היבטיה הטכנולוגיים והתרבותיים – לבין החברה.

עמדת המוצא של הקורס היא שלתקשורת יכולת השפעה על תפיסות הציבור בכל מה שנוגע למציאות ואף מעבר לגבולותיה האמיתיים של אותה מציאות. עמדת מוצא נוספת היא ששלהי המאה ה-20 ותחילת המאה ה-21 מאופיינים בתחושה של אי ודאות בתחומים מרכזיים של החיים: פוליטיים, חברתיים, כלכליים ותרבותיים, ולכן יתמקד הקורס בחקירתו של השיח התקשורתי כדי להבין באמצעותו את התמורות המתמידות בעיצוב פניה של המציאות.

דר’ אורית גלילי צוקר – סילבוס קורס סוגיות נבחרות בתקשורת, חברה ותרבות

מצגת – גורם אופרה – ד”ר אורית גלילי צוקר
———————————————————————————————-

תקשורת, חברה ופוליטיקה: יחסי גומלין במערב ובישראל

מטרת הקורס היא לבחון את יחסי הגומלין שבין המערכת הפוליטית ואמצעי התקשורת בדמוקרטיות מערביות ובישראל: האם זו תקשורת המתפקדת ככלב שמירה, או ככלב תקיפה, האם היא שומרת על זכות הציבור לדעת, או שומרת על האינטרסים שלה כעסק כלכלי? האם זו עיתונות ההולכת שבי אחר הספינים של הפוליטיקאים במקום לייצר יחסי עימות אתם? האם זו עיתונות היוצרת אפקטים מהממים, אך המתעניינת פחות ביצירת משמעות?

הקורס מהווה מסגרת לדיון אובייקטיווי ונורמטיווי  על יחסי הגומלין שבין עיתונות ופוליטיקה ובין עיתונאים ופוליטיקאים תוך הדגשת היבטים חיוביים וחיוביים פחות ביחסי שתי הזירות מזווית הראייה של הציבור כצרכני מדיה. הקורס יחשוף בפני הסטודנטים מגוון של מסגרות חשיבה אנאליטיות אשר ישמשו ככלים ליישום מקרי בוחן מן “העולם האמיתי”. במסגרת זו יוצעו כלים תיאורטיים ומעשיים אשר ישמשו לבחינת הדפוסים המשתנים שבמסגרתם מתעצבים היחסים שבין העיתונאים והפוליטיקאים – על היבטיהם הטכנולוגיים והתוכניים. הדיון ביחסי גומלין אלו ייצג שלושה תחומי לימוד בתוך מדעי החברה: תקשורת, סוציולוגיה ומדע המדינה.

דר’ אורית גלילי צוקר – סילבוס קורס תקשורת, חברה ופוליטיקה: יחסי גומלין במערב ובישראל

———————————————————————————————-

מי מוביל את מי: דעת הקהל והתקשורת

משולש היחסים שבין עיתונאים, פוליטיקאים והציבור הינו טעון ובעשורים האחרונים הוא משמש יעד לציפיות של כל אחת מצלעות המשולש הזה, כמו גם למאוויים ולמתקפות. הקורס  יציג – תוך דיון עם הסטודנטים – את ההיבטים החיוביים והחיוביים פחות ביחסי זירת הפוליטיקה התקשורתית מזווית הראייה של הציבור כצרכני מדיה.

נקודת המוצא היא שבאמצעות מגוון של מושגים תיאורטיים שפותחו במסגרת תיאוריות של קביעת סדר יום ומסגור ושיווק פוליטי, יציע הקורס כלי ניתוח ביקורתיים לבחינתם של מוקדי העוצמה במשטרים דמוקרטיים במטרה לאתגר את הדיון בנושאים המצויים על סדר היום הישראלי והבינלאומי.

דר’ אורית גלילי צוקר – מי מוביל את מי: דעת הקהל והתקשורת

———————————————————————————————-

קמפיינים פוליטיים בארה”ב ובישראל: תיאוריה ופרקטיקה

הקורס דן בחשיבותם של הקמפיינים הפוליטיים במאה ה-20 ובמאה ה-21 ובמידת השפעתם של אירועי קמפיין נקודתיים בארצות הברית ובישראל בעשורים האחרונים. נקודת המוצא של הקורס היא שבהשוואה לעבר – קמפיינים פוליטיים מהווים היום ציר הכרעה משמעותי בזירת הפוליטיקה המודרנית והפוסט מודרנית.

הקורס יעסוק בדיסציפלינות הנלוות לקמפיינים פוליטיים והן: שיווק פוליטי, דעת קהל, מנהיגות פוליטית, ותקשורת פוליטית. הקורס יציג את מרכיביו ושלביו של הקמפיין הפוליטי-תקשורתי המודרני – modern media-based . campaigns ובמושגים התיאורטיים הנלווים אליו כמו פרסונליזציה, מיתוג, “לשלוט באמצעות קמפיין”, ספין דוקטורס, “הליכה אל הציבור”, קמפיין תמידי, “פוליטיקת האינטימיות”, פוליטיקה אינטרנטית, היחלשות המפלגות ועוד.

דר’ אורית גלילי צוקר – סילבוס קורס קמפיינים פוליטיים בארה”ב ובישראל: תיאוריה ופרקטיקה

———————————————————————————————-

מנהיגות פוליטית בעידן התקשורת החדשה

מטרת הקורס היא להציג את “הדור הסוציולוגי” החדש של המנהיגים הפוליטיים המתעצב תוך כדי תהליכי שינוי חברתיים מואצים ושהתנהלותו היא פועל יוצא של עידן ההשפעות החזקות של “התקשורת החדשה”.
הקורס יעסוק בשאלות שמעלה המפגש שבין המנהיגים של היום לבין אמצעי התקשורת ובתחומים נלווים  כמו שיווק פוליטי, פוליטיקת התדמיות, דעת קהל, ופרסום פוליטי.

השיעורים הראשונים יוקדשו ללימוד תיאוריות המנהיגות המרכזיות. לאחר לימוד התשתית הקלאסית של תיאוריות המנהיגות הפוליטית הקורס ידון במקומם של אמצעי התקשורת בקמפיינים הפוליטיים ואת מידת השפעתם של אירועי קמפיין נקודתיים על המנהיגות הפוליטית במערב ובישראל.

דר’ אורית גלילי צוקר – סילבוס קורס מנהיגות פוליטית בעידן התקשורת החדשה

פוליטיקאים סלבריטאים וסלבריטאים פוליטיקאים – ד"ר אורית גלילי צוקר

לפרטים נוספים ויצירת קשר, מלאו את הטופס הבא:

השארת תגובה

כתובת המייל תשאר חסויה שדות נדרשים מסומנים ב *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

נקוי טופסשלח