ד"ר אורית גלילי-צוקר, מומחית בייעוץ תקשורתי-פוליטי, בעלת ניסיון רב בתחום זה ומעניקה שירותים אלו לבכירים ולפוליטיקאים. היא עובדת בצמוד לאישי ציבור ובעבודתה מייעצת להם כיצד לפעול במציאות התקשורתית-פוליטית. ד"ר גלילי-צוקר מתמחה הן בתקשורת המסורתית והן ברשתות החברתיות. במהלך העשור האחרון, שימשה ד"ר גלילי-צוקר כבעלת תפקידי מפתח לצד פוליטיקאים בכירים בישראל:

  • יועצת תקשורתית פוליטית של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק – בבחירות 2009 צורפה כיועצת אסטרטגית לקמפיין מפלגת העבודה והעומד בראשה. על פי המלצתה, הצטרף ברק לממשלת האחדות עם בנימין נתניהו.
  • יועצת תקשורתית פוליטית ליצחק (בוז'י) הרצוג – לאחר כניסתה של מפלגת העבודה לממשלה, עסקה בייעוץ להרצוג, שכיהן באותם ימים כשר הרווחה. בשנותיו כיו"ר העבודה ויו"ר האופוזיציה ערכה עבורו מחקרי דעת קהל.
  • עמדה בראש הצוות לתקשורת פוליטית של ראש הממשלה בנימין נתניהו – שאת הקמתו יזמה בשנת 2010 והיא עמדה בראשו עד תחילת שנת 2014.
image (1)

הייעוץ הניתן על ידי ד"ר אורית גלילי-צוקר מבוסס על מחקרים יישומיים שהיא עורכת לטובת הלקוחות, במסגרת עבודתה עם ארגונים פוליטיים וציבוריים ופוליטיקאים.

הייעוץ של ד"ר גלילי-צוקר מבוסס על מחקר כמותי ואיכותי שמשמש בסיס לצורך עבודתה עם ארגונים פוליטיים וציבוריים ופוליטיקאים פרטיים.

רקע משפחתי

ד"ר אורית גלילי-צוקר נולדה בירושלים. הוריה היו בין הראשונים להגר מעיר הבירה לתל אביב, לאחר שהבינו כי מדובר בעיר מלאה בהזדמנויות עבור זוג צעיר. היא גדלה בבית מפוצל מבחינה פוליטית: אמה תמכה במפלגות שמאל כמו "שלי", "העולם הזה" ו"מרצ", בעוד שאביה היה קרוב לתפיסת העולם הרביזיוניסטית בתחום המדיני והכלכלי, אותה נטש מאוחר יותר לטובת המרכז הפוליטי.

ההשפעות המנוגדות של הוריה משתקפות בדעותיה המדיניות והסוציו-אקונומיות המתונות, והיכרותה עם מגוון העמדות במערכת הפוליטית מאפשרת לה לעבוד בשיתוף פעולה עם פוליטיקאים מכל המפלגות.

רקע מקצועי

לאחר סיום התואר הראשון שלה בסוציולוגיה ובמדע המדינה, החלה ד"ר גלילי-צוקר את הקריירה כעיתונאית פוליטית וכעורכת בעיתונים "העיר" ו"הארץ". בנוסף, שימשה ככתבת מגזין בערוצים 1 ו-2. לאחר שקיבלה תואר דוקטור במדע המדינה ב-2002, פנתה לאקדמיה והרצתה במוסדות האקדמיים המובילים בישראל: אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה והאוניברסיטה העברית. בין היתר, ניהלה את התכנית האקזקיוטיבית לתואר שני במנהיגות ציבורית ופוליטית של בית הספר לממשל והחוג למדע המדינה של אוניברסיטת תל אביב והרצתה על מנהיגות במכללה לביטחון לאומי של צה"ל.

הידע האקדמי של ד"ר גלילי-צוקר נפרש עד כה בשני ספרים:

  • הטל-פוליטיקאים: מנהיגות פוליטית חדשה במערב ובישראל (הוצאת רמות, 2004) – ספר המבוסס על עבודת הדוקטור שלי והמתאר את דיוקנו של המנהיג הפוליטי מן הזן החדש.
  • פוליטיקה תקשורתית בת-זמננו (הוצאת רמות, 2008) – ספר המתאר את השינויים המואצים המתחוללים במקצוע העיתונאות, בעבודת העיתונאים ובמעמד העיתונות.

לערך שלי בויקיפדיה:                 

ד"ר אורית גלילי צוקר

Downlaod English CV PDF